انتقادات امنیت همکاری انفجار اوکراین

انتقادات: امنیت همکاری انفجار اوکراین بین الملل شرق اوکراین اوکراین سازمان امنیت و همکاری اروپا

گت بلاگز فضای مجازی حالت امنیتی Incognito یا ناشناس در مرورگرها چیست و چگونه آن را فعال کنیم؟

تقریبا غیر ممکن است که در حال وب‌گردی باشید و هیچ ردی از فعالیت‌های آنلاین شما به جای نماند.

حالت امنیتی Incognito یا ناشناس در مرورگرها چیست و چگونه آن را فعال کنیم؟

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوریگروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛ به طور کلی می توان گفت که ما بر خلاف میلمان در اینترنت به وسیله افراد زیادی دنبال می شویم. ولی از آنجایی که امنیت در همه جا حرف اول را می زند و حریم شخصی در هرجایی که می رویم مهم هست، نیاز است که تنظیمات امنیتی را در بعضی از سیستم های عمومی و کامپیوتر های اشتراکی فعال کنیم.

عبارات مهم : آنلاین
Incognito یا همان حالت ناشناس چیست؟
حالت Incognito یا حالت ناشناس، یک حالت در مرورگر است که امکانی را جهت حفظ امنیت شخصی بازدیدکنندگان ایجاد کرده هست. حالت ناشناس کروم، حالتی مشابه Stealther در مرورگر فایرفاکس و یا private browsing در مرورگر سافاری مک است . در حالت ناشناس، مرورگر هرگز پیشینه وب گردی ، کوکی ها، دانلود هیستوری های شما را ذخیره نخواهد کرد و به حساب های شما وارد نخواهد شد.

“ذخیره نمی کند” به چه معنا است؟
بسیار خب، همانطور که می دانید مرورگرها به طور معمول تمام فعالیت های آنلاین شما را به خاطر می سپارند: آنچه که شما جستجو کرده اید، چه صفحاتی را دیدار کرده اید، چه ویدئوهایی را تماشا کرده اید، چه خریدهای آنلاینی را داشته اید و غیره. ولی در حالت ناشناس، مرورگرها نمی توانند هیچ یک از این اطلاعات را ذخیره کنند. شما به آسانی می توانید حالت ناشناس را در مرورگر خود عوض کردن دهید.

چه زمانی ما باید از حالت ناشناس در مرورگر خود استفاده کنیم؟
پاسخ این پرسش کاملا راحت هست. در زمانی که قصد دارید تا فعالیت های آنلاین خود را از افراد دیگر با استفاده از کامپیوتر و دستگاه های دیگر مخفی نگه دارید می توانید از این حالت استفاده کنید. به عنوان مثال، شما می خواهید یک هدیه را جهت همسر خود بخرید، مسلما جهت جستجوی هدیه از کامپیوتر خانگی استفاده می کنید و بعد از گزینش هدیه، مرورگر را می بندید و کامپیوتر را خاموش می کنید.

زمانی که همسرتان از کامپیوتر یکسان استفاده می کند، هنگام چک کردن ایمیل یا شبکۀ اجتماعی فیس بوک خود به احتمال خیلی زیاد آنچه را که شما جستجو کرده اید را بدون اینکه تاریخچه مرورگر یا بخش تبلیغات را باز کند، مشاهده می کند. اگر که شما در این هنگام، از حالت ناشناس مرورگر جهت خرید خود استفاده کنید، مرورگر همه چیز را از خاطر می برد و سورپرایز شما را جهت همسرتان خراب نخواهد کرد.

حالت ناشناس چه چیزهای دیگری را می تواند ذخیره نکند و از خاطر ببرد؟
اعتبار ورود به سیستم و اطلاعات دیگر فروم ها. در حالت ناشناس، مرورگر نمی تواند نام ورود به سیستم یا همان لوگین و رمزعبور شما را ذخیره کند. این بدان معنا است که شما می توانید به شبکۀ اجتماعی فیس بوک خود با کامپیوتر شخص دیگری وارد شوید و هنگامی که شما مرورگر را ببندید یا حتی از آن تب خارج شوید، شما از سیستم خارج می شوید و تا زمانی که دومرتبه اطلاعات ورودی را وارد نکنید به شبکۀ اجتماعی فیس بوک خود وارد نخواهید شد. بنابراین هیچ شانسی جهت شخص دیگری که قصد دارد عمدا یا سهوا به شبکۀ اجتماعی فیس بوک شما متصل شود وجود نخواهد داشت.

دانلود تاریخچه. اگر که شما حالت ناشناس را فعال کرده اید، بروزر قادر نخواهد بود که تاریخچه دانلودهای شما را ظاهر کند. با این حال فیلم های دانلود شده است هر فرد تنها با استفاده از کامپیوتر قابل دسترس خواهد بود، در کامپیوتر هم کافی است که شما آن ها را از بین بردن کنید. بنابراین در این یک مورد احتیاط کنید.

دلایل دیگری جهت استفاده از حالت ناشناس وجود دارد؟
عمدتا حالت ناشناس جهت وضعیتی است که می خواهید یک سری از موارد امنیتی شما پنهان بمانند. در ادامه چند اهمیت مهم این حالت را مطرح خواهیم کرد.
حساب های چندگانه. شما می توانید به چند حساب در یک سرویس وب به طور همزمان با استفاده از تب های چندگانه حالت ناشناس وارد شوید.

بدون افزونه مرورگر. این ابزار همچنین به طور پیش فرض یک سری از افزونه های فایرفاکس را مسدود می کند. به عنوان مثال، شما قصد دارید تا خبرها را بخوانید ولی صفحه پیغامی می دهد که مسدود کننده تبلیغات جهت مشاهده تاریخچه غیرفعال شده است هست، کافی است که این لینک را در حالت ناشناس باز کنید.

با این حال اگر شما مایلید از افزونه ها در حالت ناشناس استفاده کنید، بر روی دکمه منو کلیک کنید، آن را به شکل سه نقطه در گوشه سمت راست اوج مشاهده می کنید. سپس More Tools و Extensionsرا گزینش کنید و تیک Allow in incognito رابرای افرونه ها بزنید.

چگونه حالت ناشناس را فعال کنیم؟
در گوگل کروم: شما می توانید با استفاده از یک کلید میانبر این کار را انجام دهید یا با چندینه کلیک راحت آن را فعال کنید. در ویندوزبا Ctrl+ Shift+N یا در مک بوک ⌘ + Shift + N استفاده کنید. یا بر روی دکمه سه نقطه در گوشه سمت راست بالای پنجره مرورگر کلیک کنید و سپس پنجره New incognito را گزینش کنید. اگر آن را پیدا نمی کنید می توانید به این قسمت مراجعه کنید.

در موزیلا فایرفاکس: منو را که سه خط افقی در گوشه سمت راست اوج است باز کنید و روی New Private Window کلیک کنید. یا اگر آن را نمی یابید می توانید به این قسمت مراجعه کنید.

در مایکروسافت ادج: منو را که با سه نقطه در گوشه سمت راست اوج نمایان شده است است گزینش و باز کنید و سپس New InPrivate window را گزینش کنید. شما می توانید این آدرس را در این قسمت بیابید.

برای غیرفعال کردن این حالت هم شما می توانید به همین مسیر مراجعه کنید و آن ها را مطابق توضیحات غیر فعال کنید.

حالت ناشناس جهت چه مواردی مناسب نیست؟
ما پیشنهاد می کنیم هر لحظه از حالت ناشناس در مرورگرهای خود استفاده کنید. ولی نیاز است که بدانید حالت ناشناس در چه مواردی ناتوان هست. در ابتدا چیزی که بسیار مهم است این است که حالت ناشناس تنها اطلاعات شخصی شما را حفظ می کند و آثار داخلی شما را پاکسازی می کند و آدرس ای پی و دیگر اطلاعات قابل ردیابی باقی خواهند ماند.
در این میان کسانی قادربه دیدن فعالیت های آنلاین شما خواهند بود:
• ارائه دهنده سرویس شما؛
• کارفرما یا مدیر شما ( اگر به کامپیوتر شما متصل شود)؛
• وبسایت هایی که شما از آن ها دیدار کرده اید؛

اگر هر نرم افزار جاسوسی بر روی سیستم شما وجود داشته باشد، (به عنوان مثال کی لاگرها)، می تواند به طور کامل از فعالیت های شما مطلع شود. بنابراین با احتیاط به فعالیت های آنلاین خود ادامه دهید.

مورد دوم هم به اندازه مورد اول کاملا مهم هست، حالت ناشناس به هیچ وجه از اطلاعات و اموال شما در برابر دزدی های متعدد سایبری کمک نمی کند، البته این حالت نسبت به حالت پیش فرض بهتر است ولی به عنوان مثال، با استفاده از حالت ناشناس، هیچ تضمینی جهت بانکداری های امن آنلاین، خریدهای آنلاین و غیره وجود نخواهد داشت. در صورتی که مایلید تا خریدهای آنلاین امن داشته باشید می توانید از راهکارهای امنیتی استفاده کنید.

و ولی در آخر بهتر است بدانید که حالت ناشناس مرورگرها به طور کامل از ردیابی تبلیغ کنندگان آنلاین جلوگیری نمی کند. کوکی ها در مرحله اول از بین بردن خواهند شد ولی تبلیغات هدفمند را دست کم نگیرید، آن ها به منظور رسیدن به اهدافشان از کوکی ها هم قویتر عمل می کنند.

حال که شما آموختید چگونه از اطلاعات خود محافظت کنید و خریدی امن داشته باشید بسیار خرسندیم و به شما تبریک می گوییم!

منبع: ایتنا

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: آنلاین | مرورگر | آنلاین | استفاده | اطلاعات | کامپیوتر | مرورگر فایرفاکس | مرورگر

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog